Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Forcat speciale të Shteteve të Bashkuara dje kanë vrarë dy sulmues gjatë një beteje të shkurtër në lindje të Afganistanit, njoftoi zëdhënësi i armatës amerikane, koloneli Roger King.
Ushtarët amerikanë janë stacionuar në Afganistan në kuadrin e fushatës së Shteteve të Bashkuara për të çrrënjosur Osama bin Ladenin dhe rrjetin e tij terrorist al Kaida, të akuzuar për sulmet e 11 shtatorit në Nju Jork dhe në Uashington.
XS
SM
MD
LG