Ndërlidhjet

NJU DELHI


Kryeministri i Indisë Atal Behari Vajpayee është takuar me bashkëpuntorët më të lartë pas sulmit nga militantë të dyshuar islamik në Kashmir që la tetë të vrarë e 30 të plagosur.
India akuzon Pakistanin se qëndron pas këtij sulmi, kur militantë islamikë hodhën granata dhe hapën zjarr të pakontrolluar kundër pelegrinëve që shkonin në një vend të shenjëtë të hindusëve.
XS
SM
MD
LG