Ndërlidhjet

BUJANOC


Shefi i Trupit Koordinues, Nebojsha Çoviq deklaroi në Bujanoc se situata në jugun e Serbisë, përkatsisht Luginën e Preshevës mund të normalizohet “vetëm me kusht që të gjithë të kuptojnë obligimet e tyre dhe realitetin aktual politik”.
Çoviq ka thënë se rezultatet e zgjedhjeve doemeos duhet të respektohen sikurse edhe vendimet e organeve të drejtësisë “dhe nuk guxon të ketë revanshizëm nga cilado anë që të vijë”.
XS
SM
MD
LG