Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Asamblea e përgjithëshme e Kombeve të Bashkuara miratoi mbrëmë rezolutën jo-obliguese me të cilën kërkohet tërheqia e menjëherëshme e forcave izraelite nga qytetet palestineze që i kanë riokupuar dhe dënon sulmet kundër civilëve izraelitë dhe palestinezë.
XS
SM
MD
LG