Ndërlidhjet

RAMALLAH


Liderët palestinezë u mblodhën në Ramallah që të dikutojnë planin e paraqitur mbrëmë nga ministri izraelit i Mbrojtjes, sipas së cilit forcat izraelite do të tërhiqen nga Qyteti i Gazës, Hebroni, Betlehemi dhe Xheriho, nëse Autoriteti palestinez mund të garantojë se do të ndërpriten sulmet kundër izraelit.
Ndërkaq nesër, minsitra të Kabinetit palestinez udhëtojnë në Uashington për bisedime me zyrtarët e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG