Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministria e Jashtëme e Pakistanit hodhi poshtë akuzat e Indisë sipas të cilave militantë pakistanezë qëndrojnë pas sulmit të sotëm në Kashmir kur u vranë 8 pelegrinë indas dhe u plagosën 30 të tjerë.
Ndërkaq Syed Salahudin, kryetar i lidhjes së një grupi pakistanez, që lufton pushtetin e Indisë në Kashmir, tha se beson që agjencitë e Indisë të qëndrojnë pas sulmit me qëllim të, siç u shpreh, “ blatosjes së luftës sonë fisnike për liri”.
XS
SM
MD
LG