Ndërlidhjet

HIROSHIMË


Japonezët përkujtuan 57 vjetorin e bombardimit atomik të Hiroshimës nga Shtetet e Bashkuara, në 6 gusht të 1945-tës, tre ditë më vonë edhe të Nagasakit, që përshpejtuan dorëzimin e Japonisë dhe përfundimin e Luftës së Dytë Botërore.
Kryeministri Junichiro Koizumi riafirmoi politikën e Japonisë kundër zhvillimit apo posedimit të armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG