Ndërlidhjet

NJU JORK


Zyrtarët e Nju Jorkut thanë se do te shënojnë përvjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit me një ceremoni që do të zgjasë 102 minuta, aq sa ishte dallimi në kohë midis kollapsit të njërit dhe rrokaqiellit tjetër të Qendrës Botërore të Tregëtisë:“Qëllimi ynë është të kemi një ditë përkujtimi të thjeshtë e madhështore, që nderon kujtimin e atyre që humbëm ate ditë dhe që u jep njujorkasve, amerikanëve dhe njerëzve anembanë Botës rastin që të përkujtojnë dhe meditojnë”, tha majori i Nju Jorkut Michael Bloomberg.
XS
SM
MD
LG