Ndërlidhjet

TIRANË


Fatos Klosi, kreu i Shërbimit Informativ Kombëtar të Shqipërisë, është shkarkuar nga detyra.
Presidenti i vendit, Alfred Moisiu, ka miratuar kërkesën për largimin e Klosit, të paraqitur sot nga Kryeministri, Fatos Nano.
Ndërkaq, vetë Klosi, ka deklaruar pas këtij vendimi për mediat vendase se kryeministri Nano dhe Presidenti Moisiu janë ngutur me largimin e tij.
XS
SM
MD
LG