Ndërlidhjet

MOSKË


Sulmet e mundshme ushtarake kundër Irakut vetëm do të keqësojnë situatën, e cila dhe në këto kushte është mjaft e vështirë, ka deklaruar ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov.
Ftesa e Irakut për inspektorët e kontrollit të armëve të Kombeve të Bashkuara, ka hapur një mundësi për të gjetur një zgjidhje paqësore, ka vlerësuar Ivanov.
XS
SM
MD
LG