Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, ka siguruar homologun e tij të Arabisë Saudite se Uashingtoni nuk e sheh Riadin si armik.
Këto hapa u morrën pas publikimit në mediat amerikane të deklaratave të një analisti, gjatë një takimi në Penatgon, se Arabia Saudite mbështet terrorizmin.
“Opinionet e individëve nuk pasqyrojnë mendimin dhe politikat e Departamentit të Shtetit apo në përgjithësi të Qeverisë amerikane”, ka thënë Philip Reeker, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit.
XS
SM
MD
LG