Ndërlidhjet

RAMALLAH


Autoriteti palestinez ka dhënë miratimin paraprak lidhur me propozimin izraelit për tërheqjen nga territoret e pushtuara së fundi, në shkëmbim të ndërprerjes së sulmeve terroriste.
Nabil Shaath, anëtar i kabinetit palestinez, ka thënë se kabineti ku ai bën pjesë mbështet planin në parim, por disa detaje mbeten ende të paqarta.
Megjithatë operacionet ushtarake në Rripin e Gazës dhe disa pjesë të Bregut Perëndimor kanë vazhduar dhe sot.
XS
SM
MD
LG