Ndërlidhjet

NAIROBI


Amerikanët dhe kenianët kanë përkujtuar 4 vjetorin e sulmit mbi Ambasadën amerikane në Nairobi, Kenia, ku humbën jetën 200 vetë dhe u plagosën 4 mijë të tjerë.
Terroristë që i përkasin grupit të Al Kaidës kanë qenë autorë të këtij sulmi.
XS
SM
MD
LG