Ndërlidhjet

PRISHTINË


Edmund Stoiber, kreu i shtetit të Bavarisë dhe kandidat për postin e kancelarit gjerman në zgjedhjet e ardhshme, ka vizituar sot Kosovën.
Stoiber ka udhëtuar drejt Prizrenit, ku janë të vendosura trupat gjermane, të cilat shërbejnë brenda kontigjentit të KFOR-it.
Ai do të takohet nesër me kryeadministratorin e Kosovës, Mihail Steiner dhe presidentitn e Kosovës, Ibrahim Rugova.
XS
SM
MD
LG