Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, ka thënë sot, gjatë një fjalimi në shtetin e Misisipit, se se do të jetë i durueshëm dhe do të studiojë të gjitha mundësitë përpara se të vendosë si të zgjidhë problemin e regjimit të Sadam Hyseinit në Irak.
Ndërkaq nënpresidenti amerikan, Dick Cheney, ka deklaruar se presidenti amerikan George Bush, nuk ka marrë ende asnjë vendim, për fillimin e luftës, me synim rrëzimin e Sadam Hyseinit.
XS
SM
MD
LG