Ndërlidhjet

BOGOTA - KOLUMBI


Së paku 14 të vrarë dhe mbi 24 të plagosur është bilanci i shpërthimit që ndodhi në kryeqytetin Bogota disa minuta para inaugurimit të presidentit të Kolumbisë, Alvaro Uribe.
Një zëdhënës i policisë tha se dyshohet që shpërthimin t'a kenë kryer Forcat e Armatosura Revolucionare të Kolumbisë (FARK), të cilat edhe e kishin paralajmëruar sulmin.
XS
SM
MD
LG