Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqëruajtësit e Shteteve të Bashkuara pran KFOR-it në Kosovë kanë arrestuar 18 anëtarë të një grupi të armatosur “ekstremist”, në kuadrin e një operacioni për ndërprerjen e aktiviteteve ekstremiste përgjatë kufirit të Kosovës me Maqedoninë, thuhet në komunikatë.
Ky arrestim nuk ka të bëjë me shpërthimet e para një jave në Klokot, kur u dëmtuan disa shtëpi të braktisura serbësh dhe u lënduan lehtë dy ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG