Ndërlidhjet

MITROVICË


Trupat e NATO-s dhe policia e Kombeve të Bashkuara kanë bastisur shtëpinë e Millan Ivanoviqit në Mitrovicë në një tentatativë për arrestimin e tij, por nuk është gjetur në shtëpi.
Prokurori ndërkombëtar kishte urdhëruar arrestimin e Ivanoviqit nën akuzën për tentativë vrasje gjatë trazirave të 8 prillit në Mitrovicë , kur u plagosën 22 policë.
Zëdhënësi Andrea Angeli ka thënë se Millan Ivanoviq ka qenë informuar për fletë-arrestin dhe është dashur të dorëzohet vullnetarisht.
XS
SM
MD
LG