Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian, Saddam Hussein thotë se çfardo sulmi kundër arabëve dhe myslimanëve është i “destinuar të dështojë”.
Duke iu drejtuar kombit dhe mbarë rajonit të Lindjes së Afërt me rastin e përvjetorit të përfundimit të luftës Irako-Iraniane, Saddam ka thënë se vendi i tij nuk frigohet nga kërcënime dhe është i gatshëm të zbrapsë çfardo sulmi.
XS
SM
MD
LG