Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një delegacion palestinez, i kryesuar nga kryenegociatori Saeb Erekat, fillon bisedimet dy-ditëshe me zyrtarët e lartë të Shtetetve të Bashkuara në Uashington.
Delegacioni do të takojë sekretarin e shtetit, Colin Powell dhe këshilltaren për sigurinë kombëtare, Condoleezza Rice.
Presidenti George Bush u pat bërë thirrje palestinezëve që të ndërrojnë liderin e tyre Yasser Arafat gjatë zgjedhjeve të ardhëshme, por Erekat tha dje se statusi i Arafatit duhet të jetë “çështje e popullit palestinez”.
XS
SM
MD
LG