Ndërlidhjet

BOGOTA


Së paku 14 persona janë vrarë dje gjatë një shpërthimi në qendër të Bogotas vetëm një minutë para inaugurimit të presidentit të Kolumbisë, Alvaro Urbie.
Policia fajson për shpërthimin Forcat e Armatosura Revolucionare Kolumbia, me orientime të majta.
Urbie është zotuar të forcojë armatën dhe të shpartallojë grupet e rebeluara.
XS
SM
MD
LG