Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Ivanov do të ndjekë manovrat e mëdha në Detin Kaspik në të cilat marrin pjesë forca ruse, azere dhe kazake.
Këto manovra, sipas raporteve, pjesërisht kanë qëllim të riafirmojnë ndikimin e Rusisë në rajon të pasur me naftë, ujrat e të cilit kontestohen nga pes vende fqinje.
XS
SM
MD
LG