Ndërlidhjet

PRAGË


Moti me shi të dendur gjatë ditëve të fundit shkaktoi vërshime të furishme në disa pjesë të Republikës Çeke, në veri të Austrisë, në Bavarinë jugore dhe në Londër.
Nga rrëshqitjet e dheut të shkaktuar nga shirat në Nepal kanë humbur jetën 32 njerë, në Taxhikistan 24, kurse 70 njerës raportohen të zhdukur në Detin Kaspik, të rrëmbyer nga ujërat malore.
XS
SM
MD
LG