Ndërlidhjet

MITROVICË


Policia e Kombeve të Bashkuara e mbështetur nga paqëruajtësit francezë pran KFOR-it kanë dështuar të arrestojnë një nga liderët e serbëve të atjeshëm, Millan Ivanoviqin, të akuzuar për tentativë vrasje, sepse nuk u gjet në shtëpin e tij në Zveçan.
Prokurori ndërkombëtar kishte urdhëruar arrestimin e Ivanoviqit nën akuzën për tentativë vrasje gjatë trazirave të 8 prillit në Mitrovicë , kur u plagosën 22 policë.
Zëdhënësit e UNMIK-ut thanë se Millan Ivanoviq ka qenë informuar për fletë-arrestin dhe është dashur të dorëzohet vullnetarisht.
XS
SM
MD
LG