Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Srbisë Zoran Xhinxhiq thotë se kushdo që do të fitojë në zgjedhjet presidenciale të 29 shtatoriot do të jetë “kandidat demokrat”.
I pyetur se a do të marrin pjesë në zgjedhje qytetarët e Kosovës, Xhinxhiq ka thënë se kjo është “pyetje e vështirë” dhe se komisioni zgjedhor Republikan duhet të marrë “vendim realist”.
XS
SM
MD
LG