Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri Iranian i Mbrojtjes, Ali Shamkhani është vënë në mbrojtje të programit bërthamor të vendit të tijë dhe ka thënë se armata do të “hakmerret” kundër çfardo sulmi ndaj territorit të sajë.
Në Iran kanë qarkulluar zëra duke sugjeruar se Shtetet e Bashkura dhe Izraeli mund të sulmojnë centralin bërtahmor iranian Busher, i ndërtuar në bashkëpunim me Rusinë.
XS
SM
MD
LG