Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët e departamentit amerikan të Shtetit dhe të Mbrojtjes do të takohen në Uashington me 6 liderë opozitarë të Irakut.
Zëdhënësi i Kongresit Kombëtar të Irakut, Sharif Ali Bin al-Hussein, tha se Iraku ka vuajtur shumë nga regjimi i Saddamit, të cilin askush më nuk do dalë ta mbrojë.
“Askush në Irak nuk do ta mbrojë regjimin, përfshirë ushtrinë dhe gardën republikane, as elementet e forcave të sigurisë dhe as popullata në përgjithësi”, tha Sharif.
XS
SM
MD
LG