Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një delegacion i lartë palestinez sot pritet t’i vazhdojë bisedimet me përfaqësuesit e Agjencisë për Zhvillim Ndërkombëtar në Uashington.
Dje delegacioni u takua me sekretarin e shtetit Colin Powell dhe këshilltaren për siguri të Shtëpisë së Bardhë Condoleezza Rice.
Powell tha se presidenti George Bush “është i përkushtuar të bëjë gjithçka të mundshme për të gjetur rrugëdaljen”.
XS
SM
MD
LG