Ndërlidhjet

BEOGRAD


Flota jugosllave ka planifikuar të pajiset me 5 luftanije të reja, dy nëndetëse dhe një aeroplanbartës të vogël, në kuadër të planit për zëvendësimin e pajisjeve të vjetëruara.
Komandanti i flotës, vice-admirali Milivoje Pavloviq ka thënë se kërkesat janë realiste dhe të nevojshme për të mbrojtur bregdetin e Malit të Zi të gjatë 284 kilometra.
XS
SM
MD
LG