Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një delegacion i lartë palestinez do të vazhdojë gjatë ditës bisedimet në Uashington, pasi dje zhvilloi bisedime me sekretarin amerikan të shtetit , Colin Powell, i cili riafirmoi mbështetjen për themelimin e shtetit palestinez.”Jamë i kënaqur me këto diskutime, të cilat do të vazhdojnë edhe gjatë disa ditëve të ardhëshme dhe pastaj ne presim me padurim të shohim fillimin e disa aksioneve specifike, veçanërisht sa i takonë sigurisë”, deklaroi sekretari amerikan i shtetit.
XS
SM
MD
LG