Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Në Pakistan, tre infermiere janë vrarë dhe mbi 20 persona të tjerë janë plagosur gjatë sulmit me granata ndaj spitalit të misonarëve të krishterë afër Islamabadit.
Viktimat kanë qenë gra pakistaneze, kurse policia thotë se u gjet i vrarë edhe një sulmues, por akoma nuk dihet se kush qëndron pas këtij sulmi.
XS
SM
MD
LG