Ndërlidhjet

MOSKË/PEKIN


Në jug të Rusisë u gjetën 18 viktima të vërshimeve kurse 6 të tjerë konsiderohen të zhdukur në ujërat e Detit të Zi.
Ndërkaq vërshimet dhe rrëshqitja e dheut në provincën Hunan të Kinës kanë lënë të vdekur së paku 47 njerës.
XS
SM
MD
LG