Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti i Maqedonisë, Boris Trajkovski pret që zgjedhjet parlamentare të ckatuara për 15 shtator, të jenë të ndershme, demokratike dhe relativisht të qeta, ka deklaruar shefi i kabinetit të tij, Zoran Jolevski.
Ndërkaq , burime të NATO-s i kanë deklaruar agjencisë Rojter “se vlerësimi i përgjithshëm është se nuk ka prospekte realiste për dhunë të re të organizuar” në Maqedoni, për të cilën ditë më parë alarmuan zyrtarë të ministrisë të Brendëshme në Shkup.
XS
SM
MD
LG