Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Jashtëme e Rusisë thotë se ministri Igor Ivanov dhe sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan në një bisedë telefonike janë dakorduar për nevojën e gjetjes së zgjidhjes politike ndaj problemit të Irakut.
Rusia dhe disa aleatë të Shteteve të Bashkuara, veçanërisht Gjermania, kanë shfaqur kundërshtimin e tyre ndaj çfardo intervenimi ushtarak në Irak.
XS
SM
MD
LG