Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka deklaruar se ngjarjet e fundit të dhunës në Afganistan flasin për faktin se derisa është bërë progres në fushatën kundër terrorit, lufta akoma është largë nga përfundimi.
Rumsfeld ka thënë se luftëtarë të dyshuar al kaidas akoma operojnë në disa rajone në Afganistan.
Ai theksoi se forcat e koalicionit do të vazhdojnë ti përndjekin pa ndalim, derisa ata vazhdojnë të kërcënojnë administratën e re afgane dhe popuillin e tij.
XS
SM
MD
LG