Ndërlidhjet

PEKIN/MOSKË


Nga Kina raportohet se të paktën 70 njerës kanë vdekur nga vërshimet dhe rrëshqitjet e dheut në provioncën jugore, Hunan.
Ndërkaq, zyrtarët e Rusisë njoftojnë se 37 njerës kanë vdekur në vërshimet në rrethinën e qytetit jugor, Novorossisk, e numri i viktimave mund të rritet pasi shirat dhe vërshimet vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG