Ndërlidhjet

SHKUP


Ministria e Brendëshme e Maqedonisë thotë se persona të armatosur shqiptarë kanë sulmuar mbrëmë patrullën e policisë afër Kondovës, se është plagosur lehtë një polic dhe beson që sulmi është “fillimi i aktiviteteve intensive nga grupi i ri terrorist Ilirida i shqiptarëve etnik në Maqedoni”si thuhet në komunikatë.
Zyrtarët e NATO-s thanë se kanë vizituar vendin dhe se një incident mund të ketë ndodhur, por se nuk kanë gjetur prova që do të mbështesnin verzionin e ministrisë së Brendëshme.
“Ne nuk mund ta konfirmojmë ate”, ka thënë një zyrtar, duke përkujtuar se kjo ministri të premten mbrëma e kishte dezavuar ate si kurgjë serioze.
XS
SM
MD
LG