Ndërlidhjet

POGRADEC


Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Arbër Xhaferri takoi në Pogradec kryeministrin e Shqipërisë, Fatos Nano dhe kanë biseduar mbi zhvillimet e fundit mes dy vendeve.
Në konferencë shtypi, Arbër Xhaferri ka thënë se Iliridat janë “sajesa dhe provokime që bëhen nga Maqedonia apo ndonjë shtet tjetër fqinj”.
“Ne jemi për jetësimin e Marrëveshjes së Ohrit”,
ka thënë Arbër Xhaferri.
XS
SM
MD
LG