Ndërlidhjet

PRESHEVË


Në Preshevë mbahet qarku i dytë i votimeve për prefekt të komunës, me kandidatë Riza Halimi dhe Rami Zylfiu, kurse në Bujanoc, në 11 vend votime, përsëriten zgjedhjet për kuvendin vendor dhe prefektin e qytetit, ku pritet të korrë sërish fitore Nagip Arifi.
Votimet në komunat e Preshevës dhe Bujanocit i mbikëqyrin përfaqësues të misionit vëzhgues të BE-së dhe OSBE-së.
XS
SM
MD
LG