Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Dick Cheney u ka folur liderëve opozitarë irakian lidhur me planet për fundosjen e regjimit të Saddam Hussein.
Pas bisedimeve me zyrtarët e lartë amerikan, opozitarët irakian deklaruan se Shtetet e Bashkuara ua kanë bërë atyre të qartë se Uashingtoni është i vendosur për dëbimin e Saddam Hussein, por akoma nuk kanë vendosur se kur dhe si do ta bëjnë këte.
XS
SM
MD
LG