Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez,Yasser Arafat i ka vlerësura “shumë pozitive”bisedimet me drejtorin e CIA-s George Tenet që kishte në Uashington delegacioni palestinez në krye me ministrin e Brendëshëm, Rezaq1 al-Yahja dhe kryenegociatorin, Saeb Erakat.
Arafat tha gjithashtu se ishin shumë të rëndësishme edhe bisedimet që kishte delegacioni me sekretarin e shtetit, Colin Powell dhe këshilltaren për sigurinë kombëtare,Condoleezza Rice.
XS
SM
MD
LG