Ndërlidhjet

UASHINGTON


Irani kishte arrestuar dhe më pastaj i ka dorëzuar Arabisë Saudite 16 luftëtarë al kaidas, të gjithë sauditë, citohet nga “Washington Post” të ketë thënë ministri i Jashtëm saudit, princi Saud al-Faisal.
I etiketuar nga Shtetet e Bashkuara si pjesë e një “boshti të së keqes” bashkë me Irakun dhe Korenë Veriore, Irani demantonte akuzat amerikane se strehonte luftëtarë al kaidas të arratisur nga Afganistani.
XS
SM
MD
LG