Ndërlidhjet

SRINAGAR


Policia e Indisë njofton se tetë persona, në mesin e të cilëve militantë, fshatarë dhe oficerë të sigurisë janë vrarë në konfrontime të veçanta në rajonet e Srinagarit, kryeqytet veror i Jamu-së dhe Kashmirit.
Gati një dyzinë grupe militantësh islamik luftojnë pushtetin e Indisë në Jamu dhe Kashmir, që është epiqendra e ballafaqimit ushtarak midis Indisë dhe Pakistanit.
XS
SM
MD
LG