Ndërlidhjet

ZAGREB


Një alarm për vendosjen e një bombe në aeroportin e Splitit, që u dëshmua i rrejshëm, shkaktoi vonime në fluturimet në drejtim të Zagrebit, njoftojnë mediat kroate.
Një telefonues anonim pohonte se një bombë ishte vendosur në njërin nga dy fluturimet e mëngjezit në drejtim të kryeqytetit, por pas kontrollimeve nuk u gjet asgjë e dyshimtë dhe aeroplanët u lejuan të nisen 75 minuta më vonë.
XS
SM
MD
LG