Ndërlidhjet

PEKIN/DELHI/MOSKË


Ekipet e shpëtimtarëve kanë nxjerrë kufomat e tetë puntorëve nga një minjerë e vërshuar në veri të Kinës, njoftojnë mediat e Pekinit.
Në veri të Indisë, raportohet për vdekjen e së paku 15 njerëzve nga të reshurat e forta dhe rrëshqitjeve të dheut.
Nga Moska njoftohet se shpëtimtarët kanë gjetur viktima të tjera nga vërshimet në bregdetin e Detit të Zi, duke ngritur bilanccin e të vdekurve në 58 njerës.
XS
SM
MD
LG