Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, princi Saud al-Faisal tha në Uashington se bashkëpunimi i Iranit ka qenë “shumë i rëndësishëm në luftimin e terroristëve”.
Ministri Faisal ka folur lidhur me 16 anëtarët e dyshuar të rrjetit terrorist al Kaida të cilët ishin ndaluar nga Irani dhe dorëzuar Arabisë Saudite gjatë qershorit,qëtë gjithë shtetas të sajë.
XS
SM
MD
LG