Ndërlidhjet

ROMË


Lideri i kryengritësve kurdë, Abdullah Ocalan, edhe vetë i burgosur dhe i dënuar me vdekje, ka deklaruar se aprovon vendimin e fundit të Turqisë që të heq qafe dënimin me vdekje.
Në një lerër këmbim me shkrim nga burgu për gazetën italiane, “La Repubblica”, Ocalan u ka bërë thirrje kurdëve dhe turqëve që të jetojnë bashkërisht në paqë.
XS
SM
MD
LG