Ndërlidhjet

AMAN


Mediat e Jordanit njoftojnë se ka vdekur 125 vjeçari Diab al Fawaz,i cili kishte luftuar në kryengritjen arabe kundër sundimit Otoman.
Fawaz ka patur shprehi të bëjë ecje të gjata dhe të hajë ushqim të zier në vaj ulliri, që mbron nga holesterina.
Ai ka qenë martuar 5 herë dhe ka lënë 12 fëmijë e shumë nipër.
XS
SM
MD
LG