Ndërlidhjet

MOSKË


58 vetë kanë vdekur nga përmbytjet që goditën bregun
rus të Detit të Zi, ka njoftuar ministria rajonale për
Gjendje Emergjente në Krasnodar.
Gjithsej 65 vetë, përfshirë rusët, kanë humbur jetën
gjatë javës në përmbytjet anë e mbanë Evropës.
Në Gjermaninë jugore lumenjtë kanë dalë nga shtrati
duke shkaktuar në Bavari dhe Baden-Ëuerttemberg
përmbytje të rrugëve, të shtëpive dhe lëvizje të
tokës. Ndërkaq në Austri, moti i keq goditi mbrëmë qytetin Zëettl, ku raportohet për dhjetëra shtëpi të
shkatërruara.
XS
SM
MD
LG