Ndërlidhjet

SEUL


Bisedimet e parapara për sot midis Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut janë ndërprerë pasi dy palët nuk arritën të bien dakord, kanë njoftuar zyrtarët koreano-jugorë.
Një delegacion I lartë I Koresë së Veriut arriti sot në Seul për bisedime tre ditore që pritej se do të fokusohen në
rivënien në funksionim të lidhjeve hekurudhore dhe
rrugore, zbutjen e tensioneve ushtarake dhe bashkimin e familjeve.
XS
SM
MD
LG